W Sieci Lokalnej współpracowaliśmy (między innymi) w składzie (kolejność całkowicie przypadkowa):
Armine Ożga – Margaryan: z wykształcenia socjolożka, z zawodu doradczyni zawodowa. Jak sama mówi: „Pracuję w Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu, gdzie zajmuję się projektem „Omnes Gentes – Integracja na Lubelszczyźnie”, w ramach którego angażujemy chętnych cudzoziemców mieszkających w Lublinie do działania w międzynarodowej grupie wolontariuszy. Prowadzę zajęcia z edukacji międzykulturowej w różnych środowiskach. Doświadczenia z dzieciństwa sprawiły, że dziś po 20-tu latach od przybycia do Polski mogę być głosem uchodźców na antenie radia eR, realizując swój autorski program „Bo byłem przybyszem…”. Porusza on tematy związane z integracją cudzoziemców. Poza tym jestem współzałożycielem (formalnie jeszcze nieistniejącego) Stowarzyszenia Ormian w Lublinie”.
Marina Belokoneva-Shiukashvili, obywatelka Gruzji. Z wykształcenia filolożka i rehabilitantka. Jedna z założycielek Kulturalno-Oświatowego Związku Polaków Gruzji „Polonia” i organizatorka kursów języka, historii i kultury polskiej. Tłumaczka literatury polskiej i rosyjskiej na język gruziński. Obecnie jest doktorantką Instytutu Filologii Polskiej UMCS a także ambasadorką organizacji Most do Gruzji w Lublinie. Popularyzuje kulturę gruzińską i przyjaźń polsko-gruzińską w Lublinie. Jedna z uczestniczek pierwszej edycji CafeDialog w ramach projektu „Komunikacja dla Integracji”.
Katarzyna Pudło pracuje w Warsztatach Kultury, gdzie odpowiada między innymi za projekt „Wolontariusze Kultury”, szkoląc lubelskich wolontariuszy kulturalnych. Pasjonatka dźwięku, utytułowana tancerka. W ramach „Komunikacji dla Integracji” jedna z trenerek metodologii antyplotkowej. Zaraża uśmiechem, pasją, entuzjazmem.
Marta Horabik – Piasecka z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, gdzie niekonwencjonalnymi metodami propaguje czytelnictwo, za co nagradzana jest w lubelskich plebiscytach. Otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Lublina w dziedzinie kultury w 2014 roku. Do Sieci Lokalnej dołączyła w styczniu 2015 roku i z werwą kontynuowała działania rozpoczęte przez jej poprzedników: Wojciecha Olchowskiego i Beatę Wijatkowską.
Paulina Gołębiowska z AIESEC Lublin. Do sieci dołączyła w 2015 roku, aktywnie poszukując metod włączenia działań AIESEC Lublin do kampanii antyplotkowej C4i. Wsparła organizację warsztatu antyplotkowego na UMCS, przekazuje informacje na temat C4i w środowisku studenckim i odwrotnie – pokazuje działania AIESEC pozostałym członkom i członkiniom sieci.
Julian Hofman związany jest z siecią lokalną od samego początku.Student European Studies na Katolickim Uniwersytecie Lubelskiem Jana Pawła II i pracownik w Fundacji Instytut na rzecz Państwa Prawa jako specjalista ds. promocji w projekcie „Lubelska Regionalna Sieć Wsparcia Imigrantów III”. Interesuje się polityką, muzyką, sportem. Doskonałe źródło wiedzy na temat tego, co dzieje się w społeczności ukraińskiej w Lublinie.
Sylvie Przepióra – pasjonatka piłki nożnej, założycielka amatorskiej żeńskiej drużyny piłki nożnej „Perły Lublin” oraz Stowarzyszenia Perły Lublin. Działaczka i organizatorka. Wraz z Siecią Lokalną zorganizowała towarzyski mecz piłki nożnej „Piłka nożna jest dla wszystkich”, by – jak sama mówi – promować otwartość i tolerancję.
Wiktoria Herun – lublinianka z wyboru i zamiłowania, w Urzędzie Miasta Lublin zajmuje się projektem „Study in Lublin”, współpracując zarówno z uczelniami, jak i zagranicznymi studentami i studentkami.
Marta Sienkiewicz – od 2008 roku związana ze Stowarzyszeniem Homo Faber – lubelską organizacją działającą w obszarze praw człowieka. Przez dwa lata w ramach projektu Hello obsługiwała biuro pomocowe dla cudzoziemców studiujących i mieszkających w Lublinie. Koordynowała projekt Akademia Homo Faber, regularnie pracuje z wolontariuszami przy festiwalu WATCH DOCS, pracowała z maluchami w świetlicy Lubelskiego Ośrodka Dla Cudzoziemców, w ramach projektu ,,Wsparcie integracji dzieci uchodźców”. Zajmuje się animacją społeczną, edukacją fotograficzną dzieci i młodzieży oraz… własną marką odzieży. Psycholożka z uprawnieniami terapeutycznymi. W ramach C4i współautorka podręcznika trenerskiego do prowadzenia szkoleń antyplotkowych.
Dariusz Figura – „wymyślacz” i działacz, prezes Fundacji TEAM Teatrikon. Inicjator Spotkań Teatralnych „Zwierciadła”, filolog ukraiński, artysta scen muzycznych i kabaretowych. Jako członek zespołu Warsztatów Kultury koordynował Noc Kultury (2013 i 2014) a także Inkubator Animacji Kultury.
Olesya Malyugina - doktorantka na UMCS, tłumaczka. Współpracowniczka Stowarzyszenia Homo Faber oraz Stowarzyszenia Inna Przestrzeń w Warszawie. Trenerka antyplotkowa w ramach projektu Komunikacja dla Integracji (nie straszna jej praca z najbardziej nietypowymi grupami) oraz fanka i obrończyni Plotkojada.
Krzysztof Janiak: student produkcji medialnej na UMCS, opiekun serwisu „Naprawmy to” w Stowarzyszeniu Homo Faber i dziennikarz w Radiu Centrum. Człowiek wielu pasji, zajmuje się tak dużą ilością spraw jednocześnie, że wymyka się jakimkolwiek podsumowaniom. Wsparcie medialne w ramach projektu „Komunikacja dla Integracji”.
Monika Stolat – animatorka kultury, pracuje w Centrum Kultury w Lublinie, gdzie jest menedżerką teatru Scena Prapremier InVitro oraz fundraiserką i realizatorką projektów artystycznych w Fundacji Sceny InVitro. Pracowała, między innymi, z Teatrem Maat Projekt, Warsztatami Kultury, pewnym klubem muzycznym w Lublinie, organizowała przeglądy filmowe etc.
Karol Rzepecki – muzykolog, pianista, działacz społeczny zaangażowany w szereg inicjatyw obywatelskich w Lublinie. Dołączył do Sieci Lokalnej jako wolontariusz Punktu Wymiany Plotek i wytrwał z nami do końca, wspierając organizacyjnie i merytorycznie działania sieci.
Magdalena Kawa - politolożka, zajmuje się edukacją i animacją międzykulturową. W Stowarzyszeniu Dla Ziemi pełni funkcję asystentki koordynatorki projektu „Głosem kobiet”, którego celem jest przeciwdziałania dyskryminacji i mowie nienawiści wobec uchodźców i uchodźczyń oraz aktywizacja kobiet uchodźczych i migrantek.
Wojciech Olchowski. Z wykształcenia m.in. pedagog medialny po uniwersytecie w Poznaniu, oraz instruktor fotografii i filmu. Zawodowo związany z reklamą i public relations, szczególnie instytucji i inicjatyw społecznych. W latach 2009-12 zaangażowany w wolontariat międzynarodowy (m.in. Bal Ashram Kailasha Satyarthi’ego w Indiach, Wenezuela, Łotwa…). Ostatnio zajmował się m.in. zmianą wizerunku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, budżetem obywatelskim w tejże MBP, oraz projektem Czysty Lublin. Autor haseł i koncepcji graficznej kampanii „Komunikacja dla Integracji”, odpowiedzialny za jedną z grup w ramach warsztatów medialnych „Lubelskie Plotkojady”.
Beata Wijatkowska - współorganizuje i promuje wydarzenia kulturalne w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Lopacińskiego, w całkowicie naturalny sposób włączyła się więc w działania społeczno – kulturalne w ramach projektu „Komunikacja dla Integracji”. Dzięki kontaktom, doświadczeniu i szóstemu zmysłowi i wrodzonemu taktowi, uchroniła nas przed niejedną wpadką, dbała również o to, by wydarzenia C4i zostały odpowiednio opisane i wypromowane.
Zdjęcia: Oksana Tsymbaliuk dla Urzędu Miasta Lublin, 2014-2015.
Zdjęcia Magdaleny Kawy, Wojciecha Olchowskiego i Beaty Wijatkowskiej pochodzą z kampanii społecznej „Twarze Lublina – Lublin dla Wszystkich” realizowanej w 2014 roku.