Nasz głos – licealiści i licealistki o lubelskiej różnorodności

„Nasz Głos” to produkcja całkowicie niezależna. Za całość realizacji, począwszy od pytań, po zdjęcia na terenie jednej z lubelskich szkół ponadgimnazjalnych, odpowiadała grupa licealistów i licealistek uczestniczących w Warsztatach Medialnych „Lubelskie Plotkojady”. Rolą prowadzącego tę grupę Macieja Misztala było wsparcie przy montażu i doprowadzeniu materiału do jego aktualnej postaci.

Dziś właściwie każdy ma telefon z kamerą. Wystarczy jeden ruch i możemy filmować. Smartfon ma co prawda różne techniczne ograniczenia, ale ponieważ jest medium powszechnie dostępnym, wydaje się świetnym narzędziem do zrealizowania krótkiej formy dokumentalnej. Uczestnicy warsztatów, spotykając się ze swoimi rówieśnikami, nagrywali ich wypowiedzi dotyczące cudzoziemców. Pytania każdy przygotowywał samodzielnie, potem z zarejestrowanych odpowiedzi stworzyliśmy kolaż – próbę pokoleniowego głosu dotyczącego obcokrajowców. – opowiada Maciej Misztal.

Warsztaty Medialne „Lubelskie Plotkojady” odbywały się na przełomie stycznia i lutego 2015 roku w ramach projektu „Komunikacja dla Integracji”. Podczas kilkudziesięciu godzin pracy trzy grupy robocze poznawały podstawy realizacji filmowej i konfrontowały tę wiedzę i umiejętności z budowaniem przekazów promujących różnorodność na lubelskich ulicach.

Udostępnij / Share: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+