Karteczki

„Karteczki” to jedna z czterech autorskich produkcji grup lubelskich licealistów i licealistek podejmujących temat stereotypów i plotek, powstałych w ramach Warsztatów Medialnych „Lubelskie Plotkojady”.

„Myśląc nad filmem ‚fabularnym’, filmem wykreowanym przez uczestników warsztatów poszliśmy tropem powielania się stereotypów. Okazało się że większość z nich można przypisać do wielu narodowości. Sięgnęliśmy po kraj, który jest nam geograficznie i historycznie najbliższy – po Ukrainę. Porównaliśmy stereotypy o nas – Polakach – ze stereotypami o naszych wschodnich sąsiadach. Użyliśmy do tego najbardziej wizualnego przekazu jaki wtedy przyszedł nam do głowy – karteczek.” – opowiada Marcin Kulczycki, prowadzący warsztaty i opiekun grupy.

Warsztaty Medialne „Lubelskie Plotkojady” odbywały się na przełomie stycznia i lutego 2015 roku w ramach projektu „Komunikacja dla Integracji”. Podczas kilkudziesięciu godzin pracy trzy grupy robocze poznawały podstawy realizacji filmowej i konfrontowały tę wiedzę i umiejętności z budowaniem przekazów promujących różnorodność na lubelskich ulicach.

Udostępnij / Share: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+