Chłopak z gitarą

„Chłopak z gitarą” to jedna z produkcji grupy licealistów i licealistek uczestniczących w Warsztatach Medialnych „Lubelskie Plotkojady”. O kulisach produkcji tego spotu opowiada Maciej Misztal, prowadzący warsztaty i opiekun grupy:

Podczas warsztatów wiele miejsca poświęciliśmy rozmowie o stereotypach dotyczących cudzoziemców. Zaskoczyło nas, jak wiele z nich odnosi się do osób z krajów arabskich. Postawiliśmy sobie zadanie, by przygotować filmik, który w humorystyczny spróbuje je podważyć lub obalić. Uczestnicy samodzielnie przygotowali scenariusz filmu, którego akcja toczy się w kinie. Bohaterem jest gadatliwy Arab… W roli głównej wystąpił Assef Salloom, mieszkaniec Lublina. Na plan zdjęciowy przyszedł z… gitarą. Wszystkich nas to zaskoczyło – było najlepszym dowodem na to, jak bardzo jesteśmy ograniczeni stereotypami. Postanowiliśmy wykorzystać pasję naszego aktora w nagraniu.

Warsztaty Medialne „Lubelskie Plotkojady” odbywały się na przełomie stycznia i lutego 2015 roku w ramach projektu „Komunikacja dla Integracji”. Podczas kilkudziesięciu godzin pracy trzy grupy robocze poznawały podstawy realizacji filmowej i konfrontowały tę wiedzę i umiejętności z budowaniem przekazów promujących różnorodność na lubelskich ulicach.

Udostępnij / Share: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+